Šifrování

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje s Vaším emailem, když ho odešlete? Je dost možné, že nic zajímavého – jednoduše doputuje ke svému příjemci. Jenže když bude Vaše korespondence zajímavá nebo dokonce tajná, mohlo by se o Váš email zajímat mnohem více lidí. A velmi pravděpodobně by neměli nejmenší problém si daný email přečíst.

Abyste nemuseli mít obavy o to, kdo všechno vidí Vaše data, ať už jde o emaily nebo data uložená na pevných discích, existuje možnost odborného šifrování. Jak už to tak v oboru IT bezpečnosti bývá, uměním není jen data dobře zašifrovat, ale také transparentně a rychle dešifrovat.

PGP

Celosvětově nejrozšířenější šifrovací systém PGP je open source software, komerčně dostupný i pro korporace. Výhodou jeho open source platformy je především rozsáhlá síť uživatelů a vývojářů, kteří ho neustále zdokonalují a vylepšují. Zásadní vlastností PGP softwaru je také to, že umožňuje centrální správu a centrální úložiště šifrovacích klíčů. To znamená, že k zisku šifrovacího klíče vede velmi promyšlená a důkladně zabezpečená cesta.